KOSGEB Kredisi

En Ucuz Kredi Notu Sorgulama 2020 Yöntemi

En Ucuz Kredi Notu Sorgulama 2020 Yöntemi

2020 yılında kredi notunu öğrenmek isteyenler için geliştirilmiş pek çok yöntem bulunmaktadır. Finansbank ücretsiz kredi notu sorgulaması yapar ve ücretsiz kredi notu öğrenme gibi yazılan çizilen başlıklar olsa da kredi notu öğrenme işlemi ücretlidir. Kredi notu hesaplama ve kredi notu öğrenme için geliştirilmiş pek çok yöntem bulunmaktadır. T.C. kimlik numarası ile kredi notu sorgulanabileceği gibi GSM operatörleri üzerinden yazdığınız sms’i 1122′ ye göndererek kredi riskinizi hesaplayabilirsiniz. Sizler için en ucuz kredi notu sorgulama yöntemini araştırdık.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu nedir? Kredi notumu nasıl öğrenebilirim? Bu işlem ücretli mi? gibi sorularınızı duyar gibiyim. Şayet bankalar ile irtibat halinde olan kişiler arasında yer alıyorsanız muhtemelen bir kredi notuna sahipsiniz. Ya da kredi talebi ile bankalara gittiniz. Banka hakkınızda bir işlem başlattı ve sicilinizi kontrol ediyor. Ancak bir sorun var, kredi notunuz düşük! Bu şartlarda elbette ki kredi almanız mümkün olmayacaktır.

Bankaların müşterilerinin kredi taleplerini incelerken dikkat ettiği pek çok kriter vardır. Bu kriterlerden ilkinin gelir durumu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü bankalara kredi başvurusunda bulunurken sizden talep edilecek olan evraklar vardır ve bu evrakların arasında gelir belgesi de yer almaktadır. Geliri yeterli seviyede görülen bir müşterinin bu aşamadan sonra kredi notu sorgulaması yapılacaktır. Şayet kredi notu düşükse müşterinin durumu riskli kabul edileceğinden dolayı kredi alması pek de mümkün olmayacaktır.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Öğrenme 2020

Kredi notu öğrenmek için geliştirilen pek çok yöntem bulunmaktadır.

  1. Bankaların internet bankacılığı sistemleri üzerinden T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi yazılarak sisteme giriş yapılabilir ve açılan sayfalar üzerinden kredi notu öğrenme linkine tıklanır. Başvuru işlemi burada yapılır.
  2. GSM operatörlerinden göndereceğiniz kısa mesajlar üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. T.C. kimlik numarası boşluk Doğum Yılı yazılarak 1122′ ye gönderebilirsiniz. Bu operatörlerin kredi notu sorgulama sistemleri mevcuttur.  BK
  3. Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından kredi notu öğrenmek amacı ile findeks sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem üzerinden de sorgulama işlemi yapılabilmektedir.
  4. BKM ekspress adı verilen sayfa üzerinden de kredi notu sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Kredi Notu Sorgulaması Yapılacak Olan Bankalar

Bankaların mevcut sistemleri üzerinden kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle internet bankacılığına üye olmalısınız. Zaten üyeyseniz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ancak üye değilseniz T.C. kimlik numarası ve Cep telefonu numarası ile şifre alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar mobil uygulamaları ile kredi notu öğrenme işlemini mümkün kılmaktadır. Aşağıda yer alan bankalardan 10 TL gibi bir tutara kredi notu öğrenilmesi mümkündür.

  • Garanti Bankası‘ nın kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını görseller ile ifade etmeye çalıştık.
  • Akbank kredi sorgula adımları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • Türkiye İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi Bankası

Bu bankalardan ücretli olarak kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Ayrıca banka şubelerine giderek de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bankalardan ücretsiz olarak kredi notu sorgulaması yapabileceğiniz bir yöntem mevcuttur. Kredi talebi ile bankalara gittiğinizde kredi notunuzu da doğal olarak öğrenmiş olursunuz. Bu işlem için sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak bankaya “Kredi notumu öğrenmek için geldim”. derseniz bu durumda ücret ödemek durumunda kalırsınız.

Kredi Notu Sorgulaması Yapılacak Olan Bankalar

Kredi Notu Sorgulaması Yapılacak Olan Bankalar

T.C. İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulaması yapılabilecek yöntemlerden bir tanesi de T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapmak olacaktır. GSM operatörleri üzerinden 1122′ ye göndereceğiniz bir kısa mesaj yardımı ile 9 TL’ ye kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. GSM operatörleri de müşterilerinin kredi notu sorgulaması yapabilmeleri için sistemler geliştirmişlerdir. Sisteme abone olmak gibi bir durum söz konusu değildir. Yani paketler gibi her ay yenilenmez. Sadece müşteri talebi doğrultusunda gerçekleştirilir.

GSM operatörlerinin müşterilerine sunduğu kredi notu sorgulama işlemi için ÖTV’ de alındığından tutarlar biraz yüksek olmaktadır. Bu sistemlerde kredi notu hesaplaması 1 ile 1900 arasında yapılmaktadır. Müşterinin kredi alabilmesi için kredi notunun yüksek çıkması gerekmektedir.

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi hatlardan kredi notu sorgulaması yapmak oldukça kolaydır.

⇨ T.C. KİMLİK NO boşluk DOĞUM YILI yazarak 1122‘ ye gönderiniz. Bu operatörlerde kredi notu sorgulama işlemi 9 TL‘ ye yapılmaktadır.

İşlem sonrası tarifenizden 9 TL kesinti yapılacaktır. Şayet hattınız faturalı değilse TL yüklemeniz gerekiyor. Hattınızda yeterli bakiye olmaması durumunda tahsil işlemi yapılamayacağından dolayı kredi notunu öğrenmeniz mümkün olmamaktadır.

T.C. İle Kredi Notu Sorgulama

T.C. İle Kredi Notu Sorgulama

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’ nin oluşturduğu sistem üzerinden rahatlıkla kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Sisteme dahil olarak kredi notu sorgulaması yapılabilmesi için üye olmak gerekmektedir. Sisteme üye olmak tamamen ücretsizdir. Ancak kredi notu sorgulama işlemi ücretli olmaktadır. 6,25 TL + KDV karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için tıklayınız.

Findeks sistemi ülkemizde yasal olarak faaliyet gösteren 9 bankadan müteşekkil KKB’ nin kurulması ile hayata geçmiştir. Bankalar bu sisteme dahil olduklarından dolayı müşterilerinin kredi notunu sorgulama işlemlerini yapabilmektedir. Bu sistemde müşterilerin kredi notlarının oluşması amacı ile hesaplarında bulunan bakiyeler, kredi kartları, vadeli hesapları vb. tüm bilgiler yer almaktadır. Findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak isteyenler mobil cihazlarına (APP Store, Google Play Store) uygulamayı indirebilir ve üyelik sağlayabilirler.

Findeks sistemi bu işlemi paketler halinde satmaktadır. Paketleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulaması Yapmak Mümkün Müdür?

2020 yılında herhangi bir banka ya da kredi notu sorgulama sistemi bu işlem talebi ile kendilerine başvuran müşterilerine ücretsiz olarak destek verememektedir. Cep telefonu ya da bir elektronik eşya almak için kredi kullanmak istediğinizde kredi notu sorgulaması yapılacaktır. Ya da müşteri temsilcinize kredi çekmek istediğinizi söylediğinizde banka zaten otomatik olarak bu işlemi başlatacaktır. Bu arada kredi notunuzu da ücretsiz olarak öğrenmiş olursunuz. Fakat SMS aracılığı ile ya da bankaların mevcut sistemleri üzerinden kredi notu öğrenme işlemi ücretsiz olarak yapılamamaktadır. 

En Ucuz Kredi Notu Sorgulama Yöntemi

Bahsettiğimiz gibi kredi notu sorgulaması işlemi ücretli olmaktadır. Size sunabileceğimiz ücretsiz bir yöntemimiz olmasa da sudan ucuz bir yöntemimiz elbette ki var. BKM Express! Bilmeyenler için biraz BKM Express’ ten söz edelim. İnternet üzerinden alışveriş yapılmak istendiğinde bu sistemi kullanırken kredi kredi kartı bilgilerinizi girmenize gerek kalmaz. Ücretsiz olarak sisteme üye olur ve bilgilerinizi bu sisteme dahil edebilirsiniz. Güvenilir bir sistemdir. Sadece alışveriş yapmaya yaramaz. Aynı zamanda sistem üzerinden kredi notu sorgulaması da yapılabilir.

1 TL’ YE KREDİ NOTU SORGULAYIN!

Şu an için fiyatı en uygun sorgu yöntemi BKM Ekspress‘ tir. Uzun süredir faaliyet gösteren bu sistem üzerinden 1 TL‘ ye kredi notu sorgulanması mümkün olmaktadır. 31 Aralık 2019 a

adar sisteme üye olanlar sorgulama işlemlerini 1 TL karşılığında yapabilecektir. Ancak bu kampanyadan yararlanmak için müşterilerin sisteme ilk kez üye olmaları ve ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olmaları gerekmektedir. Her müşteri bu kampanyadan sadece bir kez yararlanabilecektir.

bkm-express-kredi-notu-sorgulaması

BKM ekspress kredi notu sorgulama

Bu sistem üzerinden ikinci kez sorgu yapacak olanlar sisteme dahil edilmeyecektir. Bu sebeple 1 TL değil 6,25 TL + KDV ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Her müşterinin kredi notunu bilmesi gerekiyor. Çünkü kredi hatta kredi kartı almak için bile müşterilerin kredi notları hakkında fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Kredi notu bankaların size nasıl davranmaları ile ilgili yol gösterici bir çizelgedir. Yaptığınız sorgulama işlemi sonrası kredi notunuz düşük çıkarsa yapmanız gereken kredi notunuzu yükseltmek için çareler aramak olacaktır. Sicilinizin düzelmesi ise 5 yıl sürmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.