KOSGEB Kredisi

En Düşük Faizli Bedelli Askerlik Kredisi Veren 3 Banka (Güncel)

En Düşük Faizli Bedelli Askerlik Kredisi Veren 3 Banka (Güncel)

Gündemin en önemli konularından biri arasında yer alan bedelli askerlik için birikmiş parası olmayan vatandaşlar bankalara başvurmaya başladı. Bankalar bedelli askerlik yapacak genç vatandaşlar için bedeli askerlik kredisi vererek destek sağladı. Bedelli askerlik kredisi almak için belli başlı şartlar bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank gibi devlet bankaları bedelli askerlik kredisi vermektedir. Bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyenler ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilecek olup kampanya sürelerinin bitmesine rağmen ihtiyaç kredisi kullanımı ile bedelli askerlik karşılanabilir. Bu bankaların bedelli askerlik kredisi için şartlarını ve ne kadar faiz koyduğunu haberimizde inceleyelim.

Bedelli Askerlik Nedir?

Askere gitmek istemeyen vatandaşların belirli bir miktar para karşılığında yalnızca 30 gün askere giderek askerlik zorunluluğunu ortadan kaldırmasına bedelli askerlik adı verilmektedir. Milyonlarca askerlik eğitimini yapmayan şahısların sonunda istekleri gerçekleşmiş olup, yaş sınırı 25′tir. 2001 doğumlu olan ve 25 yaşını aşmış bireyler 35 Bin TL‘yi bankalara ödeyerek 30 günlük bir askerlik hayatı geçirerek bu işten kurtuluyorlar. Bedelli askerlik başvurularını ise e-devlet üzerinden veya şahsen askerlik şubelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Tarafınıza bir IBAN numarası atanır ve bu numaraya gerekli parayı yatırmanız istenir. Celp tarihleri belli olmuş olmakta ve parayı yatırmanız halinde, zaman gelince 30 günlük olan askerlik sürecini nerede yapacağınız belli olur. Askerlik yapacağınız yerleri e-devlet sistemine kendi bilgileriniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Bedelli askerlikten vazgeçmeniz durumunda ise yatırdığınız miktarı geri alabilirsiniz. Vazgeçme süreniz yalnızca 6 ayla sınırlı olup, bu süre haricindeki zamanlarda yatırdığınız parayı geri alamazsınız. Bedelli askerlik kredisi almak için vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. 2020 yılında 30 Haziran tarihine kadar bedelli askerlik tutarı 35 bin 54 TL’dir.

Bedelli Askerlik Kredisi Almak İçin Gerekli Koşullar

Her kredi çekme işleminde olduğu bunda da banka sicilinizin temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi geçmişiniz hiçbir şekilde yasal takibe girmemiş olmalı, kredi üst kurulları tarafından kırmızı kalem yememiş olmanız gerekmektedir. Kredi sicilinizin kirliliğinden ve kırmızı kalemden kurtulmuş olmuş olsanız bile banka sizden yüksek bir geliriniz olduğuna dair belge isteyecektir. Bu belgeyi getirmeden ve yüksek bir geliriniz olmadan bedelli askerlik kredisi çekmeniz mümkün olmayacaktır. Bankaların verdiği; ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, tarım ve hayvancılık kredilerinde geçerli olan düzenli gelir belgesi bedelli askerlik kredisinde de geçerli olmaktadır. Bankaların bedelli askerlik kredisi hakkındaki şartlarını ve kredi notlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası uygun faizler ile bedelli askerlik kredisi veriyor.

Bilgilendirme; Kampanyanın süresi dolmuştur.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

İş Bankası bedelli askerlik kredisi veriyor!  Banka askere gitmek istemeyip yalnızca parasını yatırarak bu sıkıntıdan kurtulabilmeleri için uygun faiz oranları ile destekte bulunuyor. 36 aya varan vadeler ile ödeme kolaylıkları sağlayan bankanın başvuruda bulunan vatandaşlar için bazı koşulları bulunmaktadır;

 • Her banka gibi bu banka da kredi puanının yüksek olması koşulunu taşıyor.
 • Kredi sicilinin temiz olmasına dikkat ediyor.
 • Gelirinizin yüksek olduğuna dair belge istiyor. Eğer sabit bir geliriniz ve sigortalı bir işiniz yok ise banka size kredi vermez.

Kredi Faiz Oranları Şu Şekildedir;

Kredi TutarıUygulanacak VadeTaksit TutarıAylık Faiz OranlarıYıllık Faiz OranlarıToplam Ödenecek Tutar
35,000 TL12 Ay3.139,65 TL0,96%%15,879737.675,80 TL
35,000 TL24 Ay1.677,54 TL0,96%%15,342740.260,96 TL
35,000 TL36 Ay1.193,23 TL0,96%%15,155442.956,28 TL

Banka bunların dışında tahsis ücreti ve hayat sigortası masrafları için ücret almaktadır. Tablodaki fiyatlara bunlar dahil değildir. Kredi başvurusunda bulunmak için internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz ve kredi alabilme durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Başvuru formuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

İş Bankası bedelli askerlik kredisi imkanı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerliğe başvuru yapmış ama sermayesi yeterli olmayanlara Yapı Kredi’de destek çıkıyor. 60 aya varan vade seçenekleri ile vatandaşa kredi veriyor. Konut, taşıt, ihtiyaç gibi birçok alanda kredi vererek ihtiyaçlarınızı ertelemek zorunda kalmıyorsunuz. Diğer verdiği uygun faizli ve uzun vadeli kredi fırsatlarını bedelli askerlik için de sunan banka her banka gibi vatandaşların bazı koşulları yerine getirmiş olması gerekiyor. Diğer bankalarda olduğu gibi; bankalarla olan geçmişinizin tamamen temiz olması ve kredi notunuzun yüksek olması kredi almanıza yardımcı olacaktır. Kredi sicili kötü ve kırmızı kalem yemiş vatandaşlar bedelli askerlik kredisinden faydalanamayacaklardır. Bedelli askerlik kredisine başvuru yapmak için en yakın Yapı Kredi şubelerine giderek, SMS aracılığı ile, en yakın Yapı Kredi Atm‘sinden veya mobil internet bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilir, kredi çekmenizin olumlu ya da olumsuzluk durumuna bakabilirsiniz.

SMS ile başvuru yapmak için; “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. (Örnek 1: İhtiyaç 12345678901 1000)

Yapı Kredi Bankası Faiz Oran Tablosu;

35.000 TL’lik ihtiyaç kredi kullanımında 60 ay vadeli olmak üzere;

 • Aylık 894,26 TL taksitli
 • Faiz oranı % 1,27
 • Toplam Geri Ödeme 53.655,75 TL

36 ay vadeli olmak üzere;

 • Aylık  1.301,01 TL taksitli
 • Faiz oranı %1,39
 • Toplam Geri Ödeme 46.836,39 TL

24 ay vadeli olmak üzere;

 • Aylık 1.781,63  TL taksitli
 • Faiz Oranı %1,39
 • Toplam Geri Ödeme 42.759,04 TL

12 ay vadeli olması durumunda;

 • Aylık 3.242,48 TL taksitli
 • Faiz Oranı %1,39
 • Toplam Geri Ödeme 38.909,71 TL

Bu tabloda verilmiş olan faiz oranlarına ve tutarlara sigorta dahil edilmemiş olup, yaşınıza ve çekeceğiniz kredi tutarına göre miktarlar değişiklik gösterebilir. Bu tablo ihtiyaç kredisi kullanımlarına yönelik hazırlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Yapı Kredi Bankası bedelli askerlik kredisi veriyor.

TEB Bedelli Askerlik Kredisi 2020

Türkiye Ekonomi Bankası, askerlik hizmetini tamamlayacak olan kişilere uygun faiz ve ödeme imkanlarıyla bedelli askerlik kredisi vermektedir. TEB’ten bedelli askerlik kredisi çekecek olan asker adaylarının kredi notuna göre faiz oranları belirlenmektedir. Örnek vermek gerekirse kredi notu 1850 ve üstü olan kişilere yüzde 0,98 faiz oranı, 3 ay erteleme ve 60 aya varan vade ile kredi imkanı tanınmaktadır. Banka kişinin kredi notuna göre bedelli askerlik kredisinin faiz oranlarını belirlemektedir.

TEB Bedelli Askerlik Kredisi

Başvuru esnasında kişinin yanında bulundurması gereken evraklar ise;

 • T.C kimlik var ya da Sürücü belgesi fotokopisi
 • Maaş bordrosu / Gelir belgesi
 • Serbest meslek mensubu kişiler ve işyeri sahipleri için son 3 yıla ait bilanço
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi

TEB Bedellik Askerlik Ödeme Tablosu

Askerlik Sisteminde Yeni Düzenleme

Bedelli askerlik ile ilgili kararların netleşmesinin ardından yeni bir müjde daha geldi. Gerçekleştirilmesi beklenen düzenlemeler neticesinde bedelli askerliğe gerek kalmayacak. Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda tek tip askerlik ile ilgili bütün detaylar görüşülmüştür. Yapılan görüşmelerde askerlik süresinin kısalması üzerine konuşuldu. Eğer yapılacak olan düzenleme yürürlüğe girerse askerlik süresi 9 aya düşürülecek. Yani askerlik eğitimi 9 ayda tamamlanacaktır.

Gündem konusu olan askerlik sistemi ile ilgili yapılan düzenlemelerde bazı meslek gruplarına özel uygulamaların getirileceği de belirtildi. Öğretmen, sporcu, akademik personel ya da doktor gibi meslek gruplarına uygulanacak olan askerlik sürelerinde esneklik yapılacağı söz konusu olmuştur. Bu konuda herhangi bir kesinlik söz konusu değildir. Ancak bu kişilerin kariyer ve meslek hayatlarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için müsait zamanlar belirlenecek ve askerlik görevlerini bu dönemlerde yapmaları istenecektir. Bedelli askerlik hesaplaması için tıklayınız.

Bankaların bedelli askerlik için verdikleri faiz oranları ve geri ödemelerini sizler için araştırdık. Size faiz oranları en uygun gelen bankayı seçerek bedelli askerlik kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

] }
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.