Bim Ayçiçek Yağı Fiyatları 2022 (Güncel Zamlı Liste)

Ev yemeklerinde, ticari gıda üretimlerinde ve kozmetik sektöründe oldukça popüler olan Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? Bim en ucuz ayçiçek yağı fiyatları hakkında bir çok insan bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bu yazımızda Bim’de satışta olan Ayçiçek yağlarının fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Ayçiçeği bitkisinin tohumlarından yapılan ayçiçek yağı, hafif bir tadı olan açık renkli bir bitkisel yağdır. Ayçiçek yağı bir çok insan tarafından zararlı olarak bilinse de yanlış düşünülmektedir. Ayçiçek yağları astıma karşı koruma, vücutta bulunan iltihabı azaltma, kolesterolü düşürme, kanseri engelleme, cildin sağlığını arttırma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi özellikleri vardır.

Bu kadar özelliğe sahip olan bu ayçiçek yağının güncel fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz.

BİM Tüm Ayçiçek Yağlarının Fiyatları

Son dönemde artan ve sürekli değişim içinde olan bim yağ fiyatları anlık ne kadar olduğu çok merak edilen konular içerisinde. Bim aktüel market en güncel yağ fiyatları her geçen gün değişime gidebilir. Son yapılan düzenlemelerden sonra KDV oranı %1’e inince fiyatlarda değişim oldu.

Dünya genelinde yaşanan enflasyon tarımsal ürünlere yansımasıyla beraber yağlara da zamlar yapıldı. Örneğin bir çok ayçiçek yağı satan A101, ŞOK gibi marketlerde 5 litrelik yağ kalmamıştır.

Bim yağ fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 5 Litrelik Yudum Ayçiçek Yağı 170 TL olarak satıştadır.
 • 5 Litrelik Sole Ayçiçek Yağı 155 TL‘ye satılıyor.
 • 5 Litrelik Orkide Ayçiçek Yağ fiyatı 165 TL‘dir.
 • 5 Litrelik Abalı marka Ayçiçek Yağı 167 TL‘dir.
 • Bim’de 5 litrelik Biryağ fiyatı 163 TL‘dir.
 • 2 Litrelik Sole Ayçiçek Yağı 70 TL‘dir.
 • 2 Litrelik Yudum Ayçiçek Yağı 80 TL olarak satılmaktadır.
 • 2 Litrelik Abalı Ayçiçek yağı 70 TL‘ye satılmaktadır.
 • 2 Litrelik Biryağ Ayçiçek Yağı 72 TL‘dir.
 • 1 Litrelik Sole marka Ayçiçek Yağı 35 TL‘dir.

BİM Güncel Yudum Ayçiçek Yağı Fiyatları 2022

BİM aktüel mağazalarında satılmakta olan Yudum marka ayçiçek yağlarının fiyatları pandeminin başlamasından sonra sürekli olarak fiyat konusunda artış gösterdi. Gelen zamlardan sonra en güncel yudum ayçiçek yağı fiyatlarını BİM mağazalarını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Güncel olarak Yudum Ayçiçek yağ fiyatları ise ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

 • Yudum Ayçiçek Yağı 5 LT 170 TL olarak tüm BİM mağazalarında satılmaktadır.
 • Yudum Ayçiçek Yağı 2 LT 80 TL olarak tüm BİM mağazalarında satılmaktadır.

BİM Sole Ayçiçek Yağı Fiyatları 2022

BİM mağazalarında oldukça popüler olarak satılan Sole marka yağların fiyatları insanlar tarafından merak ediliyor. Sole Ayçiçek yağı fiyatlarının bu kadar merak edilmesinin sebebi Dünya genelinde sürmekte olan enflasyondan dolayı fiyat değişimleri sürekli yaşanmaktadır. Yaşanan fiyat değişimleri yağları da etkilediği için insanlar en güncel yağ fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar.

İşte merak edilen Bim’de Sole ayçiçek yağı 1 LT, 2 LT ve 5 LT fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 5 litrelik Sole Ayçiçek Yağı güncel olarak ortalama 155 TL‘ye satılmaktadır.
 • 2 Litrelik Sole Ayçiçek yağları 2022 yılında yaklaşık 70 TL gibi fiyatlara satıştadır.
 • BİM mağazalarında satılmakta olan 1 Litrelik Sole marka Ayçiçek yağları 35 TL‘dir.

Yukarıda görmüş olduğunuz tüm fiyatlar ortalama fiyatlardır. Bim ayçiçek yağı fiyatlarını en doğru şekilde öğrenmek istiyorsanız BİM marketlerini ziyaret edebilirsiniz.

BİM En Ucuz Ayçiçek Yağı Ne Kadar?

BİM marketlerinde satılan yağlardan en ucuz olanı almak isteyen bir çok vatandaş bim en ucuz ayçiçek yağı ne kadar olduğunu merak ediyor. Dünyayı saran enflasyonla birlikte ülkemizde de alım gücü azaldığı için insanlar en ucuz ayçiçek yağını almaya başladılar.

En ucuz ayçiçek yağı olan 1 Litrelik Sole marka Ayçiçek Yağı 35 TL olarak tüm BİM marketlerinde satılmaktadır.

5/5 - (2 votes)
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın