35 Yaş Altı Girişimcilere Sıfır Faizli 300 Bin TL Yeni Kredi

Cumhurbaşkanı Erdoğan genç girişimcilere verilen kredi limiti ile birlikte yaş sınırı yükseltildiğini açıkladı. İşte detayları..

Genç Girişimcilere Sıfır Faizli Kredi

Genç girişimci esnaflara sunulan sıfır faizli 100 bin lira olan kredide 3 katı artış yapılarak 300 bin TL’ye çıkartıldı.

Genç Girişimci Yaş Sınırı Yükseltildi!

Genç girişimcilere verilen kredilerde 30 yaş sınırı aranırken yapılan yeni düzenleme sonrasında 35 yaşını doldurmamış genç girişimcilerde kredi başvurusunda bulunabilecek.

35 Yaş Altı Girişimcilere Sıfır Faizli 300 Bin TL Yeni Kredi
Genç Girişimci Kredi Kullanma Şartları

Genç Girişimci Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

Genç girişimcilerin kredi kullanabilmesi için Üniversitelerin önlisans veya lisans derecesinde mezun olduğu bölüm ile ilgili olarak herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bölümler üzerine kendi işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamak girişimcilere faydalanabilir.

Genç Girişimci Kredisi Vade Süresi

Genç girişimcilere sunulan kredinin toplam vade süresi 60 aydır. Kredi türü aylık eşit taksitler ile 12 ay anapara ödemesiz olarak Halkbank tarafından sunulmaktadır.

Esnafa Yönelik Faiz İndirimli Kredilerin Üst limiti Yükseltildi

Esnaf kefalet kredilerinde ihtiyaç kredi üst limiti 500 TL’ye işyeri ve araç alımında kullanılacak kredi limiti ise 1,5 milyon liraya yükseltildi. Güncel üst limit oranları ile kredinizi hesaplamak için tıklayınız.

Puan Ver!
[Total: 3 Average: 5]
Photo of author

Kosgeb Uzmanı

Kamu gündemi, Ekonomi konularını anlık takip ediyor ve bu konularda içerikler oluşturuyorum.
Yorum yapın

1